Menü

  Genel

  Erzurum Uzundere doğal gaza kavuştu

  Published

  on

  Spread the love

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Uzundere ilçesi ile birlikte şehrin tamamının doğalgaza kavuştuğunu kaydetti.

  ERZURUM (İGFA) – Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Uzundere’de düzenlenen gaz yakma töreninde yaptığı açıklamada, enerjinin önemine dikkati çekti. Sekmen, “Enerji, günümüz modern üretim yapısı içerisinde en fazla gereksinim duyulan üretim faktörlerinden biri olarak ülke ekonomileri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Enerji çeşitliliği içerisinde maliyeti ve çevreye dost bir yakıt olması bakımından doğalgaz en çok aranan enerji kaynaklarının başında gelmektedir” dedi.

  “Maliyet düşüklüğü, temizliği ve sürekliliği nedeniyle ilimizde de yaygın olarak kullanılan doğalgaz kullanımında Erzurum’da 180 bini aşkın aboneye hizmet verilmektedir” diyen Başkan Sekmen, şöyle devam etti: “Biz göreve ilk başlarken şehrimizi baştan aşağı doğalgazla buluşturacağımızın vaadini vermiştik. Hamd olsun bugün bu sözü tutmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.  Uzundere’mizle birlikte bugün 20 ilçemizin 20’sinde de doğalgaz bulunmaktadır. 300 milyon metreküp gaz hacmine sahip doğalgazı sizlerle buluşturmak için zor arazi ve mevsim şartlarına aldırmadan 1985 kilometreye sahip doğalgaz hattı oluşturduk. Ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışan Palen Doğalgaz’ın yönetici ve ekiplerini canı gönülden kutluyorum. Uzundere’mize doğalgaz hayırlı ve uğurlu olsun.”

  “ERZURUM; AK YATIRIMLARLA DOĞU’NUN İNCİSİ OLDU”

  “Erzurum artık eski Erzurum değil… Uzundere’de eski Uzundere değil…” diyen Başkan Mehmet Sekmen, kentteki gelişimi şöyle değerlendirdi: “Erzurum her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta Allah’ın izniyle aldı başını gidiyor. Bakınız, Avrupa’nın en büyük canlı hayvan borsasını incelemek için Avrupalı bilim insanları artık Erzurum’a geliyor. Türkiye’de bir ilke imza attık; tarım araçları filosu kurduk ve bu tarım makinalarını çiftçilerimizin istifadesine sunuyoruz… 700 gölet yaptık, sulama kanalları açtık… Yeni ulaşım ağları açtık, mevcut yolları yeniledik, modern hale getirdik… Erzurum’a milyonlarca liralık altyapı yatırımı yaptık, en ücra mezramıza bile içme suyu götürdük, kanalizasyon hattı döşedik… Erzurum’da güneş enerjisinden elektrik üretip satıyoruz… Kendi enerjimizi kendimiz üretiyoruz. Çöp depolama sahamıza santral kurduk; çöplerden havaya karışan metan gazını elektrik enerjisine dönüştürüyoruz… Fabrikalar kurduk, 5 bin gencimize yeni iş alanları ve istihdam imkânları sunuyoruz.”

  Advertisement

  “BİZ 10 YILDA AZİZ ŞEHRİMİZDE ÇOK BÜYÜK İŞLER YAPTIK”

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’da 10 yılda dev ve mega projelerin hayat bulduğunu ifade etti. Başkan Sekmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi, Miting ve Gösteri Alanı, Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi

  Atıksu Arıtma Tesisi, Bilgi Evleri, Palandöken Dünya Kayak Merkezi, Doğu Anadolu Canlı Hayvan Borsası, Canlı Hayvan Pazarları, Bilim Erzurum, Kültür Yolu Projesi, Metan gazından elektrik ürettiğimiz enerji tesisleri, Güneş enerji santralleri, Millet Bahçeleri, Cami onarımı ve taziye evleri, Gölet ve Sulama Tesisleri, Alt ve üstyapı çalışmaları, Yol yapım çalışmaları

  Grup yolları ve bulvar yapımı, Kent merkezi ve ilçelerimizin nazım imar planları, Prestij caddelerin yapımı, Işıklandırma, Peyzaj, Tarihi evlerin restorasyonu, ESMEK’ler, Sevk, İdare, Uydu Takip ve Kontrol Merkezi, Gençlik Aktivasyon Merkezi, Kütüphaneler, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Spor tesislerinin yapımı, Yaz ve Kış Spor Okulları, Şehrin ticari hayatını canlandıran atölye ve üretim merkezleri, Doğu’nun en büyük iyilik hareketi Hayır Çarşısı, binlerce okulun bakım ve onarımı, Fidan üretim merkezleri, Asfalt, Beton Boru Üretim Tesisi, Agrega Üretim Tesisi ve Beton Yol Bariyeri Üretim Tesisleri, Mobil mezbahalar, Tarım makineleri parkı, Modern cenaze hizmetleri ve daha neler neler… Bunlar hayata geçirdiğimiz projelerimizin sadece birkaçı… 10 yılda 600’ü aşkın projeyi hayata geçirdik. Bizler kadim şehrimize yatırım üstüne yatırım yapıyoruz… Nasıl ki, Türkiye geliştikçe Erzurum gelişiyorsa; Erzurum geliştikçe de, ilçelerimiz de aynı anda gelişiyor.”

  Advertisement
  Okumaya Devam Et
  Advertisement
  yorum yapmak için tıklayın

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Genel

  Üniversiteli Gençlerden Duygulandıran Program

  Published

  on

  Spread the love

  Kaymakam Hasan Göç Kudüs Programında Konuştu : İsrail Batı ve ABD’nin bölgedeki Aparati


  Gemlik Gençlik Merkezi ve Anadolu Mektebi Kültür Ve Edebiyat Topluluğu ile birlikte Asım Kocabıyık e kültür merkezi’nde gerçekleşen Kudüs programına ilgi büyük oldu.

  Programa Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey
  GSB Bursa Gençlik Hizmetleri Müdürü Mürsel Kaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Uğur Şanlı, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Demir,Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz,MHP Gemlik İlçe Başkanı Emrah Keskinden,Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Beki, Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ,Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ercan Barutçuoğlu,IHH Gemlik Temsilcisi Hasan Subaşı,Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilcisi İsmail Aydın,İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Şube Başkanı Zekeriya Çakır,üniversiteli gençler ve vatandaşlar katıldı.

  Sabahattin Zaim Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Kudret Sayan’ın sunuculuğunu yaptığı program istiklal marşı ve ardından Fatih Serbest hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı

  Gençlik ve spor İlçe Müdürü Berkan Atasoy’un açılışıyla başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Gençlik hizmetleri müdürü Mürsel Kaya Kudüs’te yaşadığı anılarını katılımcılarla paylaştı.

  Programda Gemlik kaymakamı Hasan Göç’ün, israil’in Filistin topraklarındaki niyetleri ile gelecekteki hedeflerine yönelik tarihsel ve güncel bilgiler verdiği konuşması büyük bir ilgiyle dinlendi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasında israil’in , yeraltı zenginliklerini kaybetmek istemeyen ABD ve batının bir aparati olduğunu belirterek ‘ABD’nin zihinlerimizi işgal etmesine izin vermeyelim. Tarih boyunca bu bölgeyi ele geçirmek isteyenler sultan II. Abdülhamit’e
  akla hayale gelmeyecek tekliflerle geldiler ancak Sultan Abdülhamit tüm bu teklifleri geri çevirdi. Filistinlilerin bu bölgede toprak sattığı ise büyük bir yalan ve algıdan başka bir şey değildir’ dedi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasını ‘Böylesi güzel bir programı hazırlayan gençlerimizi kutluyorum Allah Gazze’deki kardeşlerimizin yanında olsun’ sözleriyle tamamladı.

  Advertisement

  Protokol konuşmalarının ardından
  Bursa Teknik Üni. Anmek Temsilcisi/Balkanlar Temsilcisi Bilal Yarmacı
   İsrail’in Kuruluşunda Göçün Etkisi ve Filistin’e Uygulanan Zorunlu Göç Politikası,

  Anadolu Mektebi Bursa Temsilcisi\Gemlik Gençlik Merkezi Gönüllü Gençlik Lideri Merve Oruç-
  Uluslararası Hukuk Bağlamında Filistin Meselesi konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
  İlahi sanatçısı Mesut Biçim’in birbirinden güzel okuduğu ezgiler salonda büyük beğeni topladı
  programda
  Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Selahattin Eyüp Mert, Kocaeli Anadolu Mektebi Temsilcisive Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Şeyma Sarı, GSB Şiir Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Merve Oruç’un kudüsle ilgili okudukları şiirle ve Anadolu Mektebi öğrencisi U.U.Gemlik Hukuk Fakültesi öğrencisi Senasu Uysal’ın okuduğu Çocukların ve Gençlerin Filistinlilere Mesajları salonda duygulu anlara sahne olmasına neden oldu

  Programın sonunda makale, şiir ve ezgileri seslendiren katılımcılara ve
  Program Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey ve Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile diğer protokol üyelerince plaket takdimi ile sona erdi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Yerel seçimler milat olsun

  Published

  on

  Spread the love

  Bursa Mag-Der İl Başkanı Yusuf Yumru Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklükleri sonrası yazılı açıklama yaptı.

  Başkan Yumru açıklamasında;

  “ Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Çok şükür ki can ve mal kaybı yaşanmayan ve adeta uyarı niteliğinde iki deprem yaşadık. Hazır olmadığımızı, toplumsal afet kültürümüzün oluşmamış olduğunu bir kez daha hep birlikte gördük.
  Allah korusun bugün çok daha kötü bir manzarayla karşı karşıya kalabilirdik.
  Buradan kamu kurum ve kuruluşlarımıza, siyasi erklerimize, Gemlik halkı adına bir kez daha sesleniyoruz; bizler enkaz altlarında can vermek, beton yığınları altında kalmak istemiyoruz.

  Bu yüzden de başta depremler olmak üzere ‘ Allah rızası için afetleri içeren konuları siyasi malzeme yapmadan siyaset üstü görerek bilimin ışığında hareket edecek bir birliktelik oluşturalım, yol haritamızı buna göre belirleyelim ve daha fazla zaman kaybetmeden uygulamaya geçelim’ dedi .
  Başkan Yumru açıklamasının devamında; yerel seçim sonrası oluşacak olan belediye meclis üyelerinin de afetler konusunda bilgi ve becerisi olan kişilerden oluşmasına özen gösterilmesinin önemine değinerek bunun ortaya konulacak yol haritasının hayata geçirilmesi adına gerekli olduğunu belirtti.
  Ayrıca Başkan Yumru; MAG ekibinin afetler ile ilgili her konuda yapılacak çalışmalara maksimum destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Mag-Der ekibi Engelli Atölyesinde

  Published

  on

  Spread the love

  Mag-Der Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu, Dünya Engelliler Gününü unutmadı.

  Mag-Der Sosyal ve Sorumluluk ekbinin sorumlusu Sevgi Terzi önderliginde, Gemlik Belediyesi Engelli Atölyesini ziyaret edip engelli gençlere çeşitli hediyeler götürerek sohbet ettiler.

  Okumaya Devam Et

  Gündem