Menü

  Genel

  Dokuz Eylül’ün ‘Kalibrasyon’una akredite!

  Published

  on

  Spread the love

  Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) bünyesindeki DEÜ Bioİzmir’in ‘Kalibrasyon’ Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edildi.

  İZMİR (İGFA) – Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) bünyesinde güncel ve inovatif sağlık teknolojileri geliştiren DEÜ Bioİzmir Uluslararası Sağlık Teknolojileri Geliştirici ve Hızlandırıcı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ‘Kalibrasyon’ Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edildi.

  Böylelikle laboratuvarın ölçüm hizmetlerinin, küresel düzeyde kabul görmüş bilimsel ve teknik yöntemlerle gerçekleştirildiği belgelenmiş oldu. DEÜ’nün Balçova’daki 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi’nde bulunan DEÜ Bioİzmir, tam donanımlı DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi, Türkiye’nin sağlık temalı ilk teknoparkı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK), araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve akademik eğitim alanlarının bulunduğu bir sağlık kampüsü bünyesinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütüyor.

  KALİTESİ TESCİLLENMİŞ OLDU

  Gelişmeyi değerlendiren DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ Bioİzmir’in, bölgesel, ulusal ve uluslararası bağlamda İzmir’in sağlık girişimleri ve bu alandaki inovasyon üssü haline gelmesine yönelik çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. Merkez bünyesindeki Kalibrasyon Laboratuvarı’nın yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde teknik yeterliliğinin TÜRKAK tarafından onaylanmasının önemine değinen Rektör Hotar, “Uluslararası geçerliliği olan güncel ve kullanışlı sağlık teknolojileri, tıbbi cihaz ve malzemeler üreten Bioİzmir merkezimizin yeterliliği ve kalitesi bir kere daha tescillenmiş oldu. Sağlık alanında fikirden ürüne ve pazara kadar ilerleyen tüm aşamalarda, hem sanayiciye hem de akademisyene kolaylaştırıcı, geliştirici, uyum sağlayıcı ve bir araya getirici olarak destek sağlamayı hedefleyen merkezimizin başarıları, hepimizi mutlu ediyor. Sağlıkta dışa bağımlılığımızı azaltan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından da tescilli olan merkezimiz, sağlık bilimlerinde öncü araştırmalarını sürdürmeye ve buluşlarıyla sektöre yön vermeye devam edecektir” dedi.

  Advertisement

  ÜÇ LABORATUVAR DAHA AKREDİTE EDİLECEK

  Merkez bünyesinde “In Vitro Analiz ve Sititoksite Laboratuvarı, Biyoproses Laboratuvarı ve Üç Boyutlu Tasarım Laboratuvarı’nın da TÜRKAK tarafından akreditasyon süreçlerinin sürdüğünü belirten DEÜ Bioİzmir Müdürü Prof. Dr. Pınar akan ise, “Bioİzmir merkezimiz bünyesindeki ‘Kalibrasyon Laboratuvarı’, Üniversitemizin stratejik planına uygun olarak ölçümlerin uluslararası geçerliliğe sahip olması için gerekli olan ve TS/EN ISO 17025:2017 – ‘Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar’ standart gerekliliklerine göre TÜRKAK tarafından akredite edildi. Kalibrasyon Laboratuvarımız, kurum içi ve kurum dışı hizmet verme kabiliyetine sahip olup, hastane ve laboratuvarların işletmesi, hasta bakımı ve laboratuvar hizmet kalitesi açısından büyük öneme sahip olan ekipmanların kalibrasyon ve ölçüm doğruluğu kontrollerinin iç kaynaklarla gerçekleştirilmesinde önemli bir tasarruf sağlamaktadır. Merkezimizin laboratuvar hizmetleri dışında eğitim ve danışmanlık hizmetleri de bulunmaktadır. Diğer laboratuvarlarımız için de akreditasyon çalışmaları devam etmektedir” bilgisini paylaştı.

  DEÜ Bioİzmir bünyesindeki laboratuvarlarda verilen tüm hizmetlerin kapsamına www. bioizmir.deu.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.

  Advertisement
  Okumaya Devam Et
  Advertisement
  yorum yapmak için tıklayın

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Genel

  Üniversiteli Gençlerden Duygulandıran Program

  Published

  on

  Spread the love

  Kaymakam Hasan Göç Kudüs Programında Konuştu : İsrail Batı ve ABD’nin bölgedeki Aparati


  Gemlik Gençlik Merkezi ve Anadolu Mektebi Kültür Ve Edebiyat Topluluğu ile birlikte Asım Kocabıyık e kültür merkezi’nde gerçekleşen Kudüs programına ilgi büyük oldu.

  Programa Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey
  GSB Bursa Gençlik Hizmetleri Müdürü Mürsel Kaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Uğur Şanlı, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Demir,Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz,MHP Gemlik İlçe Başkanı Emrah Keskinden,Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Beki, Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ,Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ercan Barutçuoğlu,IHH Gemlik Temsilcisi Hasan Subaşı,Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilcisi İsmail Aydın,İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Şube Başkanı Zekeriya Çakır,üniversiteli gençler ve vatandaşlar katıldı.

  Sabahattin Zaim Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Kudret Sayan’ın sunuculuğunu yaptığı program istiklal marşı ve ardından Fatih Serbest hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı

  Gençlik ve spor İlçe Müdürü Berkan Atasoy’un açılışıyla başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Gençlik hizmetleri müdürü Mürsel Kaya Kudüs’te yaşadığı anılarını katılımcılarla paylaştı.

  Programda Gemlik kaymakamı Hasan Göç’ün, israil’in Filistin topraklarındaki niyetleri ile gelecekteki hedeflerine yönelik tarihsel ve güncel bilgiler verdiği konuşması büyük bir ilgiyle dinlendi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasında israil’in , yeraltı zenginliklerini kaybetmek istemeyen ABD ve batının bir aparati olduğunu belirterek ‘ABD’nin zihinlerimizi işgal etmesine izin vermeyelim. Tarih boyunca bu bölgeyi ele geçirmek isteyenler sultan II. Abdülhamit’e
  akla hayale gelmeyecek tekliflerle geldiler ancak Sultan Abdülhamit tüm bu teklifleri geri çevirdi. Filistinlilerin bu bölgede toprak sattığı ise büyük bir yalan ve algıdan başka bir şey değildir’ dedi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasını ‘Böylesi güzel bir programı hazırlayan gençlerimizi kutluyorum Allah Gazze’deki kardeşlerimizin yanında olsun’ sözleriyle tamamladı.

  Advertisement

  Protokol konuşmalarının ardından
  Bursa Teknik Üni. Anmek Temsilcisi/Balkanlar Temsilcisi Bilal Yarmacı
   İsrail’in Kuruluşunda Göçün Etkisi ve Filistin’e Uygulanan Zorunlu Göç Politikası,

  Anadolu Mektebi Bursa Temsilcisi\Gemlik Gençlik Merkezi Gönüllü Gençlik Lideri Merve Oruç-
  Uluslararası Hukuk Bağlamında Filistin Meselesi konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
  İlahi sanatçısı Mesut Biçim’in birbirinden güzel okuduğu ezgiler salonda büyük beğeni topladı
  programda
  Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Selahattin Eyüp Mert, Kocaeli Anadolu Mektebi Temsilcisive Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Şeyma Sarı, GSB Şiir Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Merve Oruç’un kudüsle ilgili okudukları şiirle ve Anadolu Mektebi öğrencisi U.U.Gemlik Hukuk Fakültesi öğrencisi Senasu Uysal’ın okuduğu Çocukların ve Gençlerin Filistinlilere Mesajları salonda duygulu anlara sahne olmasına neden oldu

  Programın sonunda makale, şiir ve ezgileri seslendiren katılımcılara ve
  Program Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey ve Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile diğer protokol üyelerince plaket takdimi ile sona erdi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Yerel seçimler milat olsun

  Published

  on

  Spread the love

  Bursa Mag-Der İl Başkanı Yusuf Yumru Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklükleri sonrası yazılı açıklama yaptı.

  Başkan Yumru açıklamasında;

  “ Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Çok şükür ki can ve mal kaybı yaşanmayan ve adeta uyarı niteliğinde iki deprem yaşadık. Hazır olmadığımızı, toplumsal afet kültürümüzün oluşmamış olduğunu bir kez daha hep birlikte gördük.
  Allah korusun bugün çok daha kötü bir manzarayla karşı karşıya kalabilirdik.
  Buradan kamu kurum ve kuruluşlarımıza, siyasi erklerimize, Gemlik halkı adına bir kez daha sesleniyoruz; bizler enkaz altlarında can vermek, beton yığınları altında kalmak istemiyoruz.

  Bu yüzden de başta depremler olmak üzere ‘ Allah rızası için afetleri içeren konuları siyasi malzeme yapmadan siyaset üstü görerek bilimin ışığında hareket edecek bir birliktelik oluşturalım, yol haritamızı buna göre belirleyelim ve daha fazla zaman kaybetmeden uygulamaya geçelim’ dedi .
  Başkan Yumru açıklamasının devamında; yerel seçim sonrası oluşacak olan belediye meclis üyelerinin de afetler konusunda bilgi ve becerisi olan kişilerden oluşmasına özen gösterilmesinin önemine değinerek bunun ortaya konulacak yol haritasının hayata geçirilmesi adına gerekli olduğunu belirtti.
  Ayrıca Başkan Yumru; MAG ekibinin afetler ile ilgili her konuda yapılacak çalışmalara maksimum destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Mag-Der ekibi Engelli Atölyesinde

  Published

  on

  Spread the love

  Mag-Der Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu, Dünya Engelliler Gününü unutmadı.

  Mag-Der Sosyal ve Sorumluluk ekbinin sorumlusu Sevgi Terzi önderliginde, Gemlik Belediyesi Engelli Atölyesini ziyaret edip engelli gençlere çeşitli hediyeler götürerek sohbet ettiler.

  Okumaya Devam Et

  Gündem