Menü

  Genel

  Beşir Ayanoğlu, Mardin’i ticaret merkezi yapacak

  Published

  on

  Spread the love

  2009-2014 tarihleri arasında Mardin’de Ak Parti Belediye Başkanlığı yapan Beşir Ayanoğlu Artuklu ilçe belediyesi için Aday Adayı Başvurusunda Bulundu.

  Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
  M. Beşir Ayanoğlu, ailesi ve geniş bir katılımla adaylık başvurusunu Artuklu İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin’e sundu.

  31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Artuklu Belediye Başkanlığı için resmi başvurusunu gerçekleştiren eski belediye başkanı M. Beşir Ayanoğlu, yaptığı açıklama da; “ aday adaylığı başvurumuzda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Birbirinden kıymetli isimlerin ve özellikle siyaseti onlardan öğrendiğimiz tecrübeli büyüklerimizin de içinde olduğu bu sürecin hayırla sonuçlanmasını temenni ediyorum” dedi.

  Ayanoğlu,  yakınlarıyla birlikte gerçekleştirdiği başvurusu sonrasında yaptığı açıklamada; şunları söyledi:  AK Parti iktidarı ile hep büyüyen ve gelişen Türkiye paralelinde Artuklu ilçemizin gerek ekonomi gerekse istihdam ve turizm alanında iyi bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için tüm gayreti gösterecek, enerji ve birikime sahip olduğunu ifade etti.

  Siyasette tecrübe sahibi olduğunu belirten Beşir Ayanoğlu, 2009-2014 yılları arasında Mardin belediye başkanlık görevini yaptığını söyledi.

  Advertisement

  5 yıl boyunca Mardin’e yaptığımız hizmetler ortada olduğunu ifade eden Ayanoğlu,” O dönemde alt yapıdan üst yapıya duvar yapımından çöp istasyona, hayvan barınağından belediye garajına 12 tane büyük parktan belediyede kronikleşmiş belediye alacaklarına kadar tek tek belediyede çözülmesi gereken bütün sorunları çözdük” ifadelerini kullandı.

  Mardin Siyasetindeki daralmayı çözeceğiz 
   Siyaset yapan eleştirilir mantığına katıldığını kaydeden Ayanoğlu, şunları söyledi.”  Siyaset yapıyorsanız muhalifleriniz olacaktır. Eleştirinin olmadığı bir yerde başarı elde edilemez. Son 10 yıldır Mardin’i yakından takip ediyorum.  Ben kimseyi eleştirme babında söylemiyorum. Bütün yönetimler çok iyi işler yapmıştır ama son 10 yıldır sürekli belediyelerde istikrarlı olmadı sürekli başkanlar değişti. Şehirde daralmaya ve kilitlenmeye neden oldu. Bu daralmayı bu kilitlenmeyi çözmek için birilerinin bir şekilde müdahale etmesi gerektir. Siyaset bir risk işidir. Eğer bu riski göze alamazsanız şehir büyümez ve refahı artmaz” ifadelerini kullandı.

  Mardin’i ticaret merkezi yapacağız

  Belediyeler şehrin lokomotifi olduğunu vurgulayan Ayanoğlu açıklamalarına şöyle devam etti.” .  Belediyeler şehrin yaşayanlarını arkasına alır onları sürükler. Biz 2009-2014 yılında bunu gerçekleştirdik.  Sadece sit alanı altyapı yapı projesi için bizde 1 yıl devam etti. 370 km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon altyapısını tamamladık ve şehri turizme hazır hale getirdik. Biz 2009 yılında yola çıktığımızda 3 hedefimiz vardı.  Mardin’i turizm, eğitim ve sağlık şehri olmalıdır. Şimdi geldiğimiz noktada ise Mardin bir ticaret şehri olmalıdır. Hangi evin kapısını çalarsanız mutlaka bir üniversite mezunu ve bir iş arayan bir genç vardır. Bunun önüne geçmek için mutlaka istihdamı arttırmak için yeni projeler üretmeliyiz. Ben hiçbir zaman popülist davranmadım.  Biz 2009-2014 yılında 5 yıl başkanlık sürecinde 41 projeye imza attık. Kısmet olurda bu görevi bize verilirse 2029’a kadar hazırladığımız yeni projelerimiz vardır. İnşallah bunları hayata geçireceğiz. İnşallah Artuklu ilçemizi daha ileri seviyeye taşıyacağız. Seçilirsek 40-50 tane projeyi hemen hayata geçireceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

  AK Parti İlçe Binasındaki konuşmasının ardından kendisini dışarıda bekleyen kalabalık gruba seslenen AK parti Belediye başkanı Aday Adayı Ayanoğlu, Artuklu ilçesini temsil etme yetkisinin kendisine verilmesi halinde artık her Artuklu’nun sesi olacağını söyleyerek, herkesin desteğini istedi.

  Advertisement
  Okumaya Devam Et
  Advertisement
  yorum yapmak için tıklayın

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Genel

  Üniversiteli Gençlerden Duygulandıran Program

  Published

  on

  Spread the love

  Kaymakam Hasan Göç Kudüs Programında Konuştu : İsrail Batı ve ABD’nin bölgedeki Aparati


  Gemlik Gençlik Merkezi ve Anadolu Mektebi Kültür Ve Edebiyat Topluluğu ile birlikte Asım Kocabıyık e kültür merkezi’nde gerçekleşen Kudüs programına ilgi büyük oldu.

  Programa Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey
  GSB Bursa Gençlik Hizmetleri Müdürü Mürsel Kaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Uğur Şanlı, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Demir,Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz,MHP Gemlik İlçe Başkanı Emrah Keskinden,Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Beki, Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ,Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ercan Barutçuoğlu,IHH Gemlik Temsilcisi Hasan Subaşı,Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilcisi İsmail Aydın,İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Şube Başkanı Zekeriya Çakır,üniversiteli gençler ve vatandaşlar katıldı.

  Sabahattin Zaim Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Kudret Sayan’ın sunuculuğunu yaptığı program istiklal marşı ve ardından Fatih Serbest hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı

  Gençlik ve spor İlçe Müdürü Berkan Atasoy’un açılışıyla başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Gençlik hizmetleri müdürü Mürsel Kaya Kudüs’te yaşadığı anılarını katılımcılarla paylaştı.

  Programda Gemlik kaymakamı Hasan Göç’ün, israil’in Filistin topraklarındaki niyetleri ile gelecekteki hedeflerine yönelik tarihsel ve güncel bilgiler verdiği konuşması büyük bir ilgiyle dinlendi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasında israil’in , yeraltı zenginliklerini kaybetmek istemeyen ABD ve batının bir aparati olduğunu belirterek ‘ABD’nin zihinlerimizi işgal etmesine izin vermeyelim. Tarih boyunca bu bölgeyi ele geçirmek isteyenler sultan II. Abdülhamit’e
  akla hayale gelmeyecek tekliflerle geldiler ancak Sultan Abdülhamit tüm bu teklifleri geri çevirdi. Filistinlilerin bu bölgede toprak sattığı ise büyük bir yalan ve algıdan başka bir şey değildir’ dedi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasını ‘Böylesi güzel bir programı hazırlayan gençlerimizi kutluyorum Allah Gazze’deki kardeşlerimizin yanında olsun’ sözleriyle tamamladı.

  Advertisement

  Protokol konuşmalarının ardından
  Bursa Teknik Üni. Anmek Temsilcisi/Balkanlar Temsilcisi Bilal Yarmacı
   İsrail’in Kuruluşunda Göçün Etkisi ve Filistin’e Uygulanan Zorunlu Göç Politikası,

  Anadolu Mektebi Bursa Temsilcisi\Gemlik Gençlik Merkezi Gönüllü Gençlik Lideri Merve Oruç-
  Uluslararası Hukuk Bağlamında Filistin Meselesi konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
  İlahi sanatçısı Mesut Biçim’in birbirinden güzel okuduğu ezgiler salonda büyük beğeni topladı
  programda
  Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Selahattin Eyüp Mert, Kocaeli Anadolu Mektebi Temsilcisive Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Şeyma Sarı, GSB Şiir Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Merve Oruç’un kudüsle ilgili okudukları şiirle ve Anadolu Mektebi öğrencisi U.U.Gemlik Hukuk Fakültesi öğrencisi Senasu Uysal’ın okuduğu Çocukların ve Gençlerin Filistinlilere Mesajları salonda duygulu anlara sahne olmasına neden oldu

  Programın sonunda makale, şiir ve ezgileri seslendiren katılımcılara ve
  Program Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey ve Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile diğer protokol üyelerince plaket takdimi ile sona erdi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Yerel seçimler milat olsun

  Published

  on

  Spread the love

  Bursa Mag-Der İl Başkanı Yusuf Yumru Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklükleri sonrası yazılı açıklama yaptı.

  Başkan Yumru açıklamasında;

  “ Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Çok şükür ki can ve mal kaybı yaşanmayan ve adeta uyarı niteliğinde iki deprem yaşadık. Hazır olmadığımızı, toplumsal afet kültürümüzün oluşmamış olduğunu bir kez daha hep birlikte gördük.
  Allah korusun bugün çok daha kötü bir manzarayla karşı karşıya kalabilirdik.
  Buradan kamu kurum ve kuruluşlarımıza, siyasi erklerimize, Gemlik halkı adına bir kez daha sesleniyoruz; bizler enkaz altlarında can vermek, beton yığınları altında kalmak istemiyoruz.

  Bu yüzden de başta depremler olmak üzere ‘ Allah rızası için afetleri içeren konuları siyasi malzeme yapmadan siyaset üstü görerek bilimin ışığında hareket edecek bir birliktelik oluşturalım, yol haritamızı buna göre belirleyelim ve daha fazla zaman kaybetmeden uygulamaya geçelim’ dedi .
  Başkan Yumru açıklamasının devamında; yerel seçim sonrası oluşacak olan belediye meclis üyelerinin de afetler konusunda bilgi ve becerisi olan kişilerden oluşmasına özen gösterilmesinin önemine değinerek bunun ortaya konulacak yol haritasının hayata geçirilmesi adına gerekli olduğunu belirtti.
  Ayrıca Başkan Yumru; MAG ekibinin afetler ile ilgili her konuda yapılacak çalışmalara maksimum destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Mag-Der ekibi Engelli Atölyesinde

  Published

  on

  Spread the love

  Mag-Der Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu, Dünya Engelliler Gününü unutmadı.

  Mag-Der Sosyal ve Sorumluluk ekbinin sorumlusu Sevgi Terzi önderliginde, Gemlik Belediyesi Engelli Atölyesini ziyaret edip engelli gençlere çeşitli hediyeler götürerek sohbet ettiler.

  Okumaya Devam Et

  Gündem