Menü

  Genel

  Balıkesir Büyükşehir’den BALOSB’ye çifte yatırım

  Published

  on

  Spread the love

  Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen BALOSB’nin; 55 araçlık TIR otoparkının kapasitesini 120’ye çıkaran Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 43 dönüm arazi üzerinde kurulan alana sosyal tesisler de kazandırdı

  BALIKESİR (İGFA) –  Balıkesir’de üretilen ürünleri taşıyan TIR şoförleri için A’dan Z’ye tüm ayrıntılar düşünülerek sağlıklı bir ortam oluşturuldu. 

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (BALOSB) Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Yücel Yılmaz ile BALOSB yönetiminin girişimleriyle 3 kat büyüyen Türkiye’nin sayılı organize sanayi bölgelerinden BALOSB’de, 10 lojistik firmasının bulunduğu alandaki 55 araçlık TIR Otoparkı, yetersiz gelmesi üzerine kapasitesi artırılarak yenilendi. Son yıllarda BALOSB’de faaliyet gösteren firmaların sayılarının ve iş hacimlerinin artması ile mevcut alanda bulunan araç parkı ve tesisler yetersiz kalması dolayısıyla 120 TIR/Kamyon kapasiteli olarak tesisler dâhil 43 dönüm arsa üzerine kurulan TIR Otoparkı’nın açılışı gerçekleştirildi. 

  LOJİSTİK FİRMALARI FERAHLADI

  Lojistik firmalarının refah ve verimli bir ortamında çalışabilmeleri, daha fazla araca ulaşabilmeleri, uygun fiyatlarla taşıma, özel şartlar belirleme, nakliye işlemlerini hızlıca sonuçlandırabilmeleri için gerçekleştirilen yatırım kapsamında; 10 adet ofis, şoförler için tuvalet-duş, kafeterya, güvenlik kulübesi de bulunan tesisler de hizmete alındı. 125’er metrekare olarak 2 katlı inşa edilen ofisler ve diğer yapılar toplam 2 bin 290 metrekare alanda yer alıyor. 

  Advertisement

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Toplu Konut A.Ş tarafından yapılan TIR Otoparkı ve tesislerin yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ve asfaltlama çalışmaları da tamamlandı. 

  KAPASİTE 55’TEN 120’YE ÇIKARILDI

  Mülkiyeti BALOSB Müdürlüğüne ait olan toplam 43 dönüm alanı 25 yıllığına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne devrettiklerini belirten BALOSB Bölge Müdürü Mesut Eray “Bunun karşılığı olarak söz Büyükşehir Belediyesi, söz konusu parsel üzerinde 10 adet ofis, 1 adet kafeterya, 1 adet idari bina, 1 adet kapı girişi işletmesi, 1 adet lokanta ve 1 adet sosyal tesis yaptırdı. Bunun yanı sıra; TIR parkı araç kapasitesinin de yetersiz kalması üzerine 55 araç kapasitesi 120 araca çıkarıldı. İnşaat faaliyetlerinin haricinde yaklaşık 7 dönümü kapsayan peyzaj çalışmaları ve genişleyen TIR parkının zeminin yeniden asfaltlanması bilabedel ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan BALOSB’yi şehre bağlayan yeni yolumuz da açıldı, diğer etapları da tamamlanmak üzere. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz.” dedi. 

  “HEDEFİMİZ; BÜYÜYEN VE GELİŞEN BALIKESİR”

  BALOSB’ye; yurtiçi ve yurtdışından birçok firmanın TIR’ının geldiğini ve burada üretilen ürünleri taşıdıkları için önemli olduklarını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve BALOSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Yücel Yılmaz “Buraya Gümrük Müdürlüğünü yaparken hedefimiz; büyüyen ve gelişen Balıkesir’in vizyon işler yapması oldu. BALOSB’nin ulaşımını da kolaylaştırmak için de 3 etaplı yol çalışmamız oldu. İlk 2 etabı bitti, 3. Etap tamamlanmak üzere. Buradaki tüm çalışmalarımız bir vizyonun yansıması, sürdürülebilirliği yakalamak için çalışıyoruz. Organize Sanayimiz bu yeni yüzüyle dış kaplamasından kullanım alanlarına kadar kentimizle uyumlu bir şekilde şekillendirildi. Önce mekâna siz şekil verirsiniz, sonra mekânlar size şekil verir. Mekânlarının kadar ticaret yapabilirsiniz. TIR parkımız, esnafımıza hayırlı olsun. Gelen misafirlerimizin de kullanabileceği birçok sosyal tesisi de var şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu. 

  Advertisement

  TİCARET İÇİN ÇOK KIYMETLİ BİR YATIRIM

  Balıkesir’de ticaretin gelişmesi ve BALOSB’nin daha ileriye gitmesi için güzel imkânlar sunacak bir açılışın yapıldığını dile getiren AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey “TIR ve kamyon esnafımız emektar, işleri kolay değil. Burada üretilen ürünleri yurtiçi ve yurtdışından birçok şehre ulaştırıyorlar. Bu hem şehrimiz hem de ülkemizin ticareti için çok kıymetli. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi. 

  ESNAFIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR

  Yeni açılan TIR otoparkının lojistik işiyle uğraşan firmalara ve şoför esnafına hayırlı olmasını dileyen AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok “Onlara yakışan bir eser ortaya çıkmış. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere; BALOSB Müteşebbis Heyet Başkanımıza ve yönetimine teşekkürü borç biliyorum. Buralar, Balıkesir’in dışa açılan pencereleri. Ne kadar iyi olursa dışarıdan o kadar çok yatırım alırız. Esnafımız her şeyin en güzelini hak ediyor, hayırlı olsun.” dedi. 

  “TIR ŞOFÖRLERİMİZ SAĞLIKLI BİR ORTAMDA HİZMET ALACAK”

  Advertisement

  BALOSB’ye kazandırılan TIR otoparkı ve sosyal tesislerin çok güzel bir koordinasyon ve iş birliğiyle hareket etmenin sonucu olduğunu ifade eden Balıkesir Valisi ve BALOSB Müteşebbis Heyet Başkanı İsmail Ustaoğlu “Organize Sanayi Bölgemiz ile Büyükşehir Belediyemizin iş birliğinde gerek burada hizmet veren lojistik firmalarımızın ihtiyacının karşılanması gerekse BALOSB’ye gelen TIR’larımızın rahat bir şekilde tedarik ilişlerini ve lojistik hizmetini alması açısından güzel bir alan olmuş. Önemli bir sıkıntı giderilmiş oldu. TIR şoförlerimiz, sağlıklı bir ortamda hizmet alacak. Buradan dünyanın birçok bölgesine ihracat yapılıyor. Balıkesir’in bir nevi imaj yeri burası, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

  Törene; Balıkesir Valisi ve BALOSB Müteşebbis Heyet Başkanı İsmail Ustaoğlu, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ile Mustafa Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve BALOSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, BALOSB Bölge Müdürü Mesut Eray, il müdürleri, firma sahipleri ve esnaflar katıldı. 

  Okumaya Devam Et
  Advertisement
  yorum yapmak için tıklayın

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Genel

  Üniversiteli Gençlerden Duygulandıran Program

  Published

  on

  Spread the love

  Kaymakam Hasan Göç Kudüs Programında Konuştu : İsrail Batı ve ABD’nin bölgedeki Aparati


  Gemlik Gençlik Merkezi ve Anadolu Mektebi Kültür Ve Edebiyat Topluluğu ile birlikte Asım Kocabıyık e kültür merkezi’nde gerçekleşen Kudüs programına ilgi büyük oldu.

  Programa Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey
  GSB Bursa Gençlik Hizmetleri Müdürü Mürsel Kaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Uğur Şanlı, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Demir,Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz,MHP Gemlik İlçe Başkanı Emrah Keskinden,Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Beki, Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ,Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ercan Barutçuoğlu,IHH Gemlik Temsilcisi Hasan Subaşı,Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilcisi İsmail Aydın,İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Şube Başkanı Zekeriya Çakır,üniversiteli gençler ve vatandaşlar katıldı.

  Sabahattin Zaim Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Kudret Sayan’ın sunuculuğunu yaptığı program istiklal marşı ve ardından Fatih Serbest hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı

  Gençlik ve spor İlçe Müdürü Berkan Atasoy’un açılışıyla başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Gençlik hizmetleri müdürü Mürsel Kaya Kudüs’te yaşadığı anılarını katılımcılarla paylaştı.

  Programda Gemlik kaymakamı Hasan Göç’ün, israil’in Filistin topraklarındaki niyetleri ile gelecekteki hedeflerine yönelik tarihsel ve güncel bilgiler verdiği konuşması büyük bir ilgiyle dinlendi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasında israil’in , yeraltı zenginliklerini kaybetmek istemeyen ABD ve batının bir aparati olduğunu belirterek ‘ABD’nin zihinlerimizi işgal etmesine izin vermeyelim. Tarih boyunca bu bölgeyi ele geçirmek isteyenler sultan II. Abdülhamit’e
  akla hayale gelmeyecek tekliflerle geldiler ancak Sultan Abdülhamit tüm bu teklifleri geri çevirdi. Filistinlilerin bu bölgede toprak sattığı ise büyük bir yalan ve algıdan başka bir şey değildir’ dedi. Kaymakam Hasan Göç konuşmasını ‘Böylesi güzel bir programı hazırlayan gençlerimizi kutluyorum Allah Gazze’deki kardeşlerimizin yanında olsun’ sözleriyle tamamladı.

  Advertisement

  Protokol konuşmalarının ardından
  Bursa Teknik Üni. Anmek Temsilcisi/Balkanlar Temsilcisi Bilal Yarmacı
   İsrail’in Kuruluşunda Göçün Etkisi ve Filistin’e Uygulanan Zorunlu Göç Politikası,

  Anadolu Mektebi Bursa Temsilcisi\Gemlik Gençlik Merkezi Gönüllü Gençlik Lideri Merve Oruç-
  Uluslararası Hukuk Bağlamında Filistin Meselesi konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
  İlahi sanatçısı Mesut Biçim’in birbirinden güzel okuduğu ezgiler salonda büyük beğeni topladı
  programda
  Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Selahattin Eyüp Mert, Kocaeli Anadolu Mektebi Temsilcisive Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Mektebi Temsilcisi Şeyma Sarı, GSB Şiir Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Merve Oruç’un kudüsle ilgili okudukları şiirle ve Anadolu Mektebi öğrencisi U.U.Gemlik Hukuk Fakültesi öğrencisi Senasu Uysal’ın okuduğu Çocukların ve Gençlerin Filistinlilere Mesajları salonda duygulu anlara sahne olmasına neden oldu

  Programın sonunda makale, şiir ve ezgileri seslendiren katılımcılara ve
  Program Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sercan Kocabey ve Önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile diğer protokol üyelerince plaket takdimi ile sona erdi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Yerel seçimler milat olsun

  Published

  on

  Spread the love

  Bursa Mag-Der İl Başkanı Yusuf Yumru Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklükleri sonrası yazılı açıklama yaptı.

  Başkan Yumru açıklamasında;

  “ Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Çok şükür ki can ve mal kaybı yaşanmayan ve adeta uyarı niteliğinde iki deprem yaşadık. Hazır olmadığımızı, toplumsal afet kültürümüzün oluşmamış olduğunu bir kez daha hep birlikte gördük.
  Allah korusun bugün çok daha kötü bir manzarayla karşı karşıya kalabilirdik.
  Buradan kamu kurum ve kuruluşlarımıza, siyasi erklerimize, Gemlik halkı adına bir kez daha sesleniyoruz; bizler enkaz altlarında can vermek, beton yığınları altında kalmak istemiyoruz.

  Bu yüzden de başta depremler olmak üzere ‘ Allah rızası için afetleri içeren konuları siyasi malzeme yapmadan siyaset üstü görerek bilimin ışığında hareket edecek bir birliktelik oluşturalım, yol haritamızı buna göre belirleyelim ve daha fazla zaman kaybetmeden uygulamaya geçelim’ dedi .
  Başkan Yumru açıklamasının devamında; yerel seçim sonrası oluşacak olan belediye meclis üyelerinin de afetler konusunda bilgi ve becerisi olan kişilerden oluşmasına özen gösterilmesinin önemine değinerek bunun ortaya konulacak yol haritasının hayata geçirilmesi adına gerekli olduğunu belirtti.
  Ayrıca Başkan Yumru; MAG ekibinin afetler ile ilgili her konuda yapılacak çalışmalara maksimum destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Mag-Der ekibi Engelli Atölyesinde

  Published

  on

  Spread the love

  Mag-Der Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu, Dünya Engelliler Gününü unutmadı.

  Mag-Der Sosyal ve Sorumluluk ekbinin sorumlusu Sevgi Terzi önderliginde, Gemlik Belediyesi Engelli Atölyesini ziyaret edip engelli gençlere çeşitli hediyeler götürerek sohbet ettiler.

  Okumaya Devam Et

  Gündem