Menü

  Genel

  İK eğitimleri tek platformda toplandı

  Published

  on

  Spread the love

  Kolay İK, insan kaynakları süreçlerini yöneticiler, çalışanlar, İK profesyonelleri ve adayları ile üniversite öğrencileri için daha etkin hale getirmeye katkı sağlayacak eğitimleri içeren Kolay Akademi platformunu yayına aldı.

  İSTANBUL (İGFA) – Günümüz iş dünyasında kurum kültürünün ve stratejisinin temelini oluşturan insan kaynakları, yalnızca bir departman olmanın ötesine geçip tüm çalışanların içinde olduğu yapıya dönüştü.

  İnsan kaynakları platformu Kolay İK, bu sürecin yöneticiler, çalışanlar, İK profesyonelleri ve adayları ile üniversite öğrencileri için daha etkin hale gelmesine katkı sağlayacak eğitimleri içeren Kolay Akademi platformunu yayına aldı.

  Kolay Akademi hakkında bilgi veren Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı, “Dijitalleşme ile birlikte iş yapış şekillerinin değişmesi insan kaynaklarını da dönüştürmeye başlamıştı. Ancak özellikle pandemi sürecinde asıl büyük ve hızlı değişimi gördük. Uzaktan veya hibrit çalışma ile birlikte bir taraftan çalışanların şirkete olan bağlılığını sağlamak, aidiyet duygusunu artırmak gibi konular önem kazanırken diğer taraftan performans değerlendirmeden izinlere uzanan süreçler de dijital ortamda, uzaktan çözülmeye başlandı. Biz bu noktada Kolay İK çatısı altında hayata geçirdiğimiz Kolay Akademi ile tüm İK süreçlerinin etkili bir şekilde yönetilmesini sağlayacak yasaların ve mevzuatların bilinmesine, güncel trendlere uygun stratejilerin öğrenilmesine ve şirketlerin gelişimine katkı sağlayacak eğitimlere kolay bir şekilde ulaşılmasına katkı sağlamayı hedefledik. Dolayısıyla Kolay Akademi sadece insan kaynakları profesyonelleri için değil İK ile yolu kesişen tüm yöneticiler, çalışanlar ve öğrenciler için değerli bilgiler içeren bir eğitim platformu” diye konuştu.

  TÜM EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

  Kolay Akademi’de şu anda “A’dan Z’ye Performans Değerlendirme”, “İK’yı Sıfırdan Yönetmek ve Dijitalleştirmek” ve “Bilmeniz Gereken İK Terimleri” olmak üzere üç adetücretsiz ve herkese açık eğitim bulunuyor. Yakın zamanda da “İş Hukuku”, “Bağlayan Liderlik” ve “Profesyoneller İçin Hitabet” eğitimleri platforma eklenecek. Yeni eklenecek eğitimlerden Kolay İK kullanıcıları ve üniversite öğrencileri ücretsiz, diğer kullanıcılar ise belirli bir ücret karşılığında yararlanabilecek. Eğitimini başarıyla tamamlayanlar bitirme sertifikası almaya hak kazanacak. Kolay Akademi’de ayrıca İK Kütüphanesi, makaleler ve indirilebilir e-kitaplar gibi zengin bir içerik de sunuluyor. Kolay İK’nın deneyimli ekibi tarafından hazırlanan platforma, önümüzdeki dönemde de yeni eğitim ve içerikler eklenmeye devam edilecek.

  Okumaya Devam Et
  yorum yapmak için tıklayın

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Genel

  Sel bölgelerinde yaralar sarılıyor

  Published

  on

  Spread the love


   Bursa’da hafta başında etkili olan şiddetli sağanağın yol açtığı sel, su baskını ve heyelanlar sonrası başta Mudanya’nın Tirilye Mahallesi olmak üzere pek çok noktada başlatılan hayatı normale döndürme çalışmaları hızla sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Âlâ, Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve İl Başkanı Davut Gürkan ile birlikte Tirilye’deki çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşların sorunlarını dinledi.

  Bursa’nın Mudanya ilçesi Tirilye Mahallesi başta olmak üzere Mudanya ve Gemlik’in tüm sahil bandı, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer’in ana arter ve mahalleleri, Orhangazi’nin Ortaköy, Yeniköy, Gemiç, Karsak, Mahmudiye, Mustafakemalpaşa’nın Yenikızılelma, Büyükorhan’ın Karaçukur ve Danaçalı, Karacabey’in Ballıkaya Mahallesi’nde selin yaralarını sarma çalışmaları hızla sürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye, Zabıta, Ulaşım, Park ve Bahçeler Dairesi, BUSKİ ve Tarım Peyzaj A.Ş birimlerinin ilk gün başlattıkları çalışmalar, gece gündüz kesintisiz devam ederken, selden etkilenen tüm bölgelerde 500’ün aşkın personel, 200’ye yakın araçla temizlik, su tahliyesi, asfalt kaplama ve altyapı onarım çalışmalarına devam ediyor.

  Selin tüm izlerini siliyoruz
  Bölgedeki çalışmaları yakından takip eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Âlâ, Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve İl Başkanı Davut Gürkan ile birlikte Tirilye’deki çalışmaları yerinde inceledi. Selden zarar gören vatandaşlarla sohbet eden Başkan Aktaş, vatandaşın beklenti ve taleplerini de dikkatle dinledi. Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse de merkezi hükümetin ilgili tüm kurumlarının Bursa için seferber olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Ekiplerimiz ve tüm kurumlarımız sel felaketinin etkilerini gidermek için canla başla çalışarak hayatı normale döndürdüler. Her zaman hemşehrilerimizin yanındayız, yaraları hep birlikte saracağız, felaketin kalıntılarını da en kısa zamanda temizleyeceğiz inşallah. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun” dedi.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Çeşme suyunda problem yoksa buyurun siz için

  Published

  on

  Spread the love

  CHP Gemlik İlçe Başkanlığı, iki gündür bulanık ve kokulu akan şebeke suyu hakkında açıklama yaptı. Konuyla ilgili konuşan Çevre ve Sağlıktan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Semra Çini, AKP Gemlik İlçe Başkanını eleştirerek “radyasyonlu çayı içen siyasetçi gibi davranıyor” gibi dedi.

  Açıklama şu şekilde:

  Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren konuların siyaset malzemesi yapılmasını, bu amaçla kendi partisi ve partisinin idare ettiği kurumları savunmaya geçenlerin bu anlamsız davranışını kabul etmiyoruz!

  Tüm hemşehrilerimizin bildiği üzere, geçtiğimiz hafta yaşanan yoğun yağışlar, ilçemizi olumsuz etkiledi. Gemlik’in çeşitli noktalarında meydana gelen maddi zararı telafi etmek için başta belediyemiz olmak üzere kentimizin tüm kurumları işbirliği içinde hareket etti. Burada önemli olan konudan siyasi menfaat sağlamak değil, Narlı’dan Kurşunlu’ya kıyı şeridimiz boyunca zarar gören hemşehrilerimize hizmet sunmak oldu.

  Dün Gemlik’in pek çok yerinden gelen kokulu ve bulanık su şikayetleri gündemimizde yer buldu. Aşırı yağışlar nedeniyle Gemlik’e şebeke suyu sağlayan kaynaklara yer altı sularının karıştığını öğrendik. Bunun şu ana kadar herhangi bir sağlık sorunu meydana getirdiği ile ilgili bilgi bize ulaşmadı.

  Bu konuda yapılması gereken en doğru iş, “şu kadar araç şu kadar personel ile sahaya çıktık, size bir de baraj yaptık” demek değil, “sorunun kaynağı şudur, sorun kontrolümüz altındadır, şu sürede çözülecektir” demek olmalıydı. Fakat AKP’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı, elinde hiç bir bilimsel veri, somut bilgi, test sonucu olmadan, halk sağlığını hiçe sayar şekilde, sudaki bulanıklık ve kokunun sebebini açıklamak ve buna karşı nasıl bir çözüm üretildiğini anlatmak yerine, radyasyonlu çayı içen siyasetçi gibi davrandı.

  İlçemizde şebeke suyu kokulu akmaya devam ediyor. AKP ilçe başkanından beklentimiz, kendi siyasi cenahının sık sık yaptığı gibi çeşmeden akan suya ellerini ve yüzünü yıkamak, bir bardak suyu da afiyetle içerek Gemliklilerin tedirginliğine son vermektir. Eğer mazot kokulu suyu içmeyi midesi kaldırmıyorsa, yapacağı yeni basın açıklamasında sorunun nasıl çözüleceğini bizlerle paylaşmasını bekleyeceğiz.

  Okumaya Devam Et

  Genel

  Bursa’da eğitime lodos engeli

  Published

  on

  Spread the love

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, şiddetli rüzgar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

  BURSA (İGFA) – Türkiye’yi etkisi altına alan şiddetli rüzgar ve olumsuz hava koşullarından Bursa da payına düşeni aldı. Dün geceden beri süren lodos, kent genelinde adeta hayatı felç etti Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu ve sokaktaki vatandaşlar zor anlar yaşadı.

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş da sabaha karşı yayımladığı mesajla Bursa’da eğitime 1 gün süreyle bugün ara verildiğini duyurdu.

  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demirtaş, “İlimizde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle; Osmangazi,Yıldırım, Nilüfer, Kestel ve Gürsu ilçelerimizde 29 Kasım Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 29 Kasım’da idari izinli sayılacaktır” ifadelerini kullandı.

  Okumaya Devam Et

  Gündem